Taşınırken Yapılması Gerekenler

Taşınırken Yapılması Gerekenler

Ev veya ofis nakliyatı uzun soluklu ve yorucu işler arasındadır. Taşınırken yapılması gerekenler çok sayıda detay içerir. Bunların kalem kalem uygulanması işinizi kolaylaştırır. Nakliyat için günler öncesinden planlama yapmanızı öneririz. Taşınmanın yapılacağı günü iyi planlayın çünkü evden eve nakliyat sonrası sizi dağınık bir ev bekler. Aradığınız eşyalarınızı bulmakta zorlanabilirsiniz. Evden eve nakliyat için çok sayıda koli bulun, bunlar taşınma sırasında size lazım olur. İnşaattan çıkan bir konuta taşınacaksanız temizliğini özel bir şirkete yaptırın.

Taşınırken Yapılması Gerekenler Neler?

Taşınmadan önce yapılması gerekenleri maddeler halinde şöyle özetleyebiliriz.

  • Çok sayıda ve farklı ebatlarda koliler hazırlayın.
  • Şirketlerin ekspertiz hizmeti olup olmadığını öğrenin.
  • Nakliye şirketi hakkında internette geniş bir araştırma yapın.
  • Hakkında çok sayıda şikayet ve olumsuz yorum olan firmaları seçmeyin.
  • Asansörlü nakliyat yapan şirketleri tercih edin.
  • Sigortalı taşıma sunmalarını isteyin.
  • Nakliyat fiyatları konusunda muhakkak pazarlık yapın.
  • Sözleşme imzalayın ve taleplerinizi maddelere ekleyin.
  • Ambalajların niteliğini kontrol edin ve dikkatli taşımalarını isteyin.
  • Kişisel eşyalarınızı ortalıktan kaldırın veya yanınıza alın.

Firmalar Hakkında Araştırma Yapın

Anlaşmak için profesyonel evden eve taşımacılık şirketlerine ulaşın. Mümkünse tanıdıklarınızın önerdiği nakliyecilerle anlaşın. İnternetten firma arama zorunda kaldıysanız nakliye şirketi hakkındaki arama motorlarında yer alan yorumları okuyun. Firmaların sosyal medya hesaplarını ve web sitelerini inceleyerek kurumsallıkları hakkında fikir edinin. Haklarında Google’da çok sayıda şikayet olan evden eve nakliyat şirketlerinden uzak durun. Sitedeki referanslarının niteliğini gözden geçirin.

Sigortalı Nakliyat İsteyin

Nakliye için birden fazla firmayı incelemenizi, hizmetlerini ve ücretlerini kıyaslamanızı öneririz. Aynı kaliteyi pahalı fiyata almak istemezsiniz muhtemelen ve pazarlık yapmayı ihmal etmeyin. Taşınırken yapılması gerekenler bunlarla bitmiyor. Seçtiğiniz firmayla anlaşmadan önce bazı garantiler isteyin. Sözleşme teklif edin ve mülkiyet haklarınızı koruyan maddeler ekleyin belgeye. Taşınma sırasında oluşabilecek her türlü zarara karşı sigortalı nakliyat yapmalarını isteyin. Böylelikle eşyalarınız kırılıp çizilse bile karşı taraf zararınızı öder.

Asansörlü Taşıma Talep Edin

Taşınma için asansörlü nakliyat yapmayan firmaları tercih etmeyin. Profesyonel firmalar bu saydığımız hizmetlerin tamamını sunar. Özellikle asansörlü taşıma ve sigorta garantisini muhakkak isteyin ve sözleşmede yer almalarını isteyin. Taşınınca yapılması gerekenler başlıklı önerilerimize devam ediyoruz. Kurumsal nakliyat firmalarının tamamı ekspertiz hizmeti sunuyor. Bununla ilgili inceleme yapmalarını isteyin. Bazen küçük kamyonlar göndererek nakliyatı iki tur halinde gerçekleştiren firmalar sizi zarara sokar.

Ambalajları Kontrol Edin

Nakliyat günü taşımayı yapan personeli denetleyin. Ambalajlamayı iyi yapmadıkları takdirde eşyalarınız çizilebilir. Ev veya ofis taşımacılığı esnasında kırılgan eşyaları patpatlı naylonlara sardıklarından emin olun. Elektronik cihazların dikkatli bir şekilde demonte edilmesini isteyin. Görevli personel taşımayı yaparken cüzdan, resmi evrak, anahtar, telefon, çanta gibi kişisel eşyalarınızı bulabileceğiniz bir şekilde kaldırın. Ev taşınırken yapılması gerekenler uygulandığında nakliyat sorunsuz tamamlanır.


WhatsApp
Hemen Ara